Silosy
W roku 2003 wdrozono do produkcji silosy do przechowywania oraz dozowania kruszyw współpracujące z wannami ważącymi podwieszonymi na czujnikach tensometrycznych. Aktualnie oferujemy dostawę silosów wypasażonych w od 4 do 8 komór
Przenośnik ważący
W roku 2003 wdrożono do produkcji silosy lejowe do przechowywania oraz dozowania kruszyw, współpracujące z wannami ważącymi podwieszonymi na czujnikach tensometrycznych. Aktualnie oferujemy dostawę silosów wyposażonych w od 4 do 8 komór. Są to urządzenia o konstrukcji ściętego ostrosłupa zamkniętego od dołu lub z zasuwą spustową lub z przenośnikiem wybierającym.
Silosy lejowe na indywidualne zamówienie
Silosy produkowane w Porkon można dostosować do indywidualnych wymiarów. Pierwszym etapem realizowania zamówienia jest przygotowanie projektu technicznego, a następnie konstruujemy urządzenie przy użyciu metalu.
Jak zbudowane są silosy lejowe?
Silosy lejowe przeznaczone są do dozowania kruszyw o różnorodnej frakcji. Są to zbiorniki metalowe zorganizowane w rzędzie. Odmierzanie kruszyw odbywa się na wadze, w czasie, gdy przesuwają się po przenośniku taśmowym transportującym kruszywa do stacji. Przenośnik taśmowy jest podwieszony na czujnikach termostatycznych, opiera się na konstrukcji wspornej. Po odmierzeniu, surowiec dozowany jest do kosza zasypowego mieszarki.
Komory zainstalowane w silosach otwierane są za pomocną osobnych siłowników pneumatycznych. Powstawanie zawiesin niwelowane jest przez system zabezpieczający, działający na zasadzie elektrowibratora.
Zamknięcie komór zabezpieczone jest zasuwami sterowanymi pneumatycznie lub dozatorami taśmowymi. Stopień otwarcia klap poszczególnych segmentów regulowana jest w sposób mechaniczny. Dzięki temu, dozowanie kruszyw przez silos lejowy pozostaje precyzyjne.
Silos lejowy przeznaczony jest nie tylko do standardowych kruszyw, ale również do kruszyw drobnych, które często generują problemy przy całkowitym opróżnianiu komór. Aby zapobiec temu problemowi, w budowie silosa zastosowano płyty wibracyjne, które wprawiają drobiny w drgania, powodując ich prostsze opróżnianie.
Sterowanie odbywa się automatycznie (istnieje możliwość zaprogramowania 20 receptur w pamięci).